• تلاش خلاقانه از جنس فناوری برای حل چالش‌های محیط زیستی و منابع طبیعی

  • ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
چهل و هشتمین رویداد ایده ‌شو با موضوع «محیط زیست و منابع طبیعی» «انرژی»، «حفاظت و تصفیه آب»، «خاک و هوا»، «مدیریت پسماند و بازیافت» و «مقابله با ریزگردها» برگزار شد. مرکز رشد مقدماتی و شتابدهی نوآوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از ایده‌های فناورانه در راستای توسعه و تجاری‌سازی حمایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، چهل و هشتمین رویداد ایده ‌شو با موضوع «محیط زیست و منابع طبیعی» در تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد. فناوری‌های نوین و هوشمندسازی در حوزه‌های «محیط زیست»، «منابع طبیعی»، «انرژی»، «حفاظت و تصفیه آب»، «خاک و هوا»، «مدیریت پسماند و بازیافت» و «مقابله با ریزگردها» از محورهای این برنامه بود.

در این رویداد که با حضور ایده پردازان و به سه هدف عمده «ارتقاء فرهنگ نوآوری، ایده‌پردازی و ارائه ایده در جامعه»، « آشنا کردن قشرهای مختلف جامعه به‌ویژه جوانان با رویکردهای کارآفرینی و خلاقیت» و «توسعه نقش و رسالت اجتماعی شهرک به عنوان یک دستگاه حمایتی ترویجی کارآفرینی و حضور آن در جامعه» برگزار شد،

۱7 ایده‌پرداز طی مدت 3 دقیقه ایده خود را در حضور جمع تشریح کرده و پس از داوری توسط داوران و رای‌گیری توسط تماشاچیان ۵ ایده برتر معرفی شدند.

۵ ایده برتر چهل و هشتمین رویداد ایده شو و ایده‌پردازان آن‌ها به ترتیب شامل «چگونه از پسماند شیشه و سنگ، سنگ تولید کنیم؟ » با ایده‌پردازی محمد امین قیم، «طرح اپلیکیشن منابع طبیعی» از سحر قلی زاده ، «ساخت پنل‌های جاذب صوت و عایق حرارت از ضایعات ماسک‌های بهداشتی» ارائه شده توسط زهرا دهدشتی، «تولید چرم ماهی و عمل آوری جیره از دور ریز ماهی» با ایده‌پردازی عارفه موسویان و در نهایت ایده «چمن آفریقایی ژنوتیپ 88کم نیاز به آب » از نجمه زمانی بودند.

گفتنی است رویداد ایده‌شو با هدف شبکه‌سازی بین دانشگاه‌های اصفهان برگزار می‌شود. شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز به عنوان پایه‌گذار پارک‌های علم و فناوری کشور از دیرباز تاکنون نقش مهمی در حمایت از فناوران استان داشته و این حمایت‌ها را محدود به فضای داخلی خود نمی‌داند و برای گسترده شدن حمایت‌های مذکور همکاری‌های مستمری با دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و واحدهای صنعتی در دستور کار دارد.

تعداد بازدید : ۴۰۰      تاریخ: 1402/03/08

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت