• مدیرعامل پالایشگاه نفت آبادان تاکید کرد؛
  • جایگاه دانش‌بنیان‌های اصفهان در تامین نیازهای فناورانه بزرگترین پالایشگاه ایران/ اصفهان؛ قطب اقتصادی کشور

  • ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
مدیرعامل پالایشگاه نفت آبادان با بیان اینکه اصفهان قطب اقتصادی کشور است، گفت: در پالایشگاه نفت آبادان که بزرگترین پالایشگاه نفتی کشور محسوب می‌شود، تجهیزات ساخت داخل بسیاری استفاده شده که منشا آن‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان‌های مستقر در اصفهان هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، حکیم قیم، در حاشیه بازدید پاویون این شهرک در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار شهرک اظهار کرد: این پالایشگاه با قدمت 110 سال یکی از قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور است که بخشی از تجهیزات آن با قدمت حدود 80 سال، بسیار قدیمی است. البته اقدامات مختلفی برای نوسازی این تجهیزات صورت گرفته و بخشی از تجهیزات طی یکسال گذشته نوسازی شده است. 


وی افزود: فاز دوم این پالایشگاه که روز 29 اسفند سال گذشته شاهد راه‌اندازی رسمی آن توسط رئیس جمهور بودیم، ظرفیتی برابر با 210 هزار بشکه دارد و تماما از طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ایرانی انجام شده است. 


مدیرعامل پالایشگاه نفت آبادان گفت: در ساخت این پروژه، 111 شرکت دانش‌بنیان و فناور از سراسر کشور به ویژه اصفهان شرکت داشتند که نشان دهنده وسعت کار شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است. به غیر از این مسئله، در پالایشگاه نفت آبادان که بزرگترین پالایشگاه نفتی کشور محسوب می‌شود، تجهیزات ساخت داخل بسیاری استفاده شده که منشا آن‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان‌های مستقر در اصفهان هستند. 


قیم اضافه کرد: اصفهان به عنوان یک مرکز و قطب اقتصادی کشور، شرکت‌های ارزشمندی را در خود جای داده و دانشگاه صنعتی اصفهان را در اختیار دارد که مورد توجه پالایشگاه نفت آبادان بوده و در بسیاری از پروژه‌ها از جمله بخش تولید بنزین این پالایشگاه مورد استفاده قرار گرفته‌اند. برخی از این پروژه‌ها در نوع خود منحصر به فرد بوده و به خوبی توانسته‌اند جایگزین تجهیزات خارجی شوند. 


وی درباره توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهانی نیز به طور مشخص گفت: با توجه به سبقه بالای اصفهان در زمینه فنی و مهندسی، این استان قدرت بسیاری در اختیار دارد که روز به روز در حال گسترش است. امروزه در حال رسیدن به سطحی از تکنولوژی هستیم که می‌توانیم از آن در کشورهای همسایه و دوست که نیاز به خدمات فناورانه دارند، استفاده کنیم.

تعداد بازدید : ۲۸۲      تاریخ: 1402/02/30

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت