• معاون رئیس‌جمهور در بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:
  • حداقل 5 درصد ظرفیت دستگاه‌های اجرایی کشور به نخبگان اختصاص می‌یابد

  • ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: حداقل 5 درصد ظرفیت دستگاه‌های اجرایی کشور به نخبگان اختصاص می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، میثم لطیفی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، در حاشیه بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرک با تاکید بر لزوم ظرفیت آفرینی در کشور توسط نخبگان اظهار کرد: ما در همکاری با دستگاه‌های اجرایی، نیاز آن‌ها را شناسایی کرده و در تلاشیم تا حداقل 5 درصد، در از ظرفیت نخبگان بخش‌های دولتی استفاده کنیم. 


وی افزود: برای مثال در حوزه نفت، ظرفیت‌های مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی شناسایی شده و با هماهنگی انجام شده با متولیانی چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخبگان یک دوره آموزشی تقریبا 25 روزه را در دستگاه اجرایی متقاضی طی می‌کند و سپس در صورت رضایت هر دو طرف، شخص نخبه فعالیت خود را در آن سازمان آغاز می‌کند. این شیوه به نحوی جایگزین آزمون‌های سابق برای عموم می‌شود. در واقع تاییدیه نخبه بودن فرد توسط بنیاد نخبگان و تاییدیه دستگاه اجرایی برای نیاز به این شخص نخبه صادر می‌شود. 


معاون رئیس جمهور گفت: از بهمن ماه سال گذشته این فرایند اغاز شده و تا پیش از عید 176 نفر مراحل این طرح را حد کرده‌اند. 
وی درباره توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در رفع نیازهای فناورانه کشور اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور موجود در کشور شرکت‌های توانمندی هستند. شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهانی نیز شرکت‌های بسیار خوبی هستند. هدفگذاری دولت هم در جذب همین نخبگان است. مقام  معظم رهبری نیز در سال گذشته به این نکته تاکید داشته‌اند که راه حل مسئله‌ها این است که نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان این موارد را از دستگاه‌‌های اجرایی طلب کنند. وضعیت عرضه در حوزه دانش‌بنیان مناسب است؛ مشکل اصلی تقاضا است که باید در این حوزه از دستگاه‌هایی اجرایی استفاده کرد.

تعداد بازدید : ۳۵۲      تاریخ: 1402/02/30

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت