• سرپرست وزارت صمت مطرح کرد:
  • شهرک علمی و تحقیقاتی؛ زیرساخت زیست‌بوم‌های تولیدی دانش‌بنیان

  • ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عملیاتی شدن زیست بوم تولیدی برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها گفت: در این زیست بوم تولیدی، شهرک علمی و تحقیقاتی به عنوان زیرساخت حضور دارد. معتقد هستیم اگر شرکت‌های دانش‌بنیان در این زیست بوم قرار بگیرند، زمینه رشدشان فراهم می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مهدی نیازی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرک اظهار کرد: مدل عملیاتی ما برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، طراحی زیست بوم تولیدی است که از سال گذشته شروع شده است. در این زیست بوم شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌های طرف عرضه و تقاضا و همچنین دانشگاه‌ها که محور تحقیق و توسعه و تامین منابع انسانی هستند، حضور دارند.


وی افزود: بر این اساس سال گذشته ۲۹ زیست بوم طراحی و عملیاتی شد که با منجر به انعقاد قرارداد با یکدیگر شد. معتقد هستیم اگر شرکت‌های دانش‌بنیان در این زیست بوم قرار بگیرند، زمینه رشدشان فراهم می‌شود. در همین راستا برای سال جاری برنامه‌ریزی لازم انجام شده که تا پایان سال 100 زیست بوم جدید عملیاتی شود.


سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که جایگاه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این زیست بوم‌ها کجاست، گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی به عنوان زیرساخت در این زیست بوم حضور دارد. این زیست بوم ابعاد مختلفی اعم از مالی، عرضه و تقاضا، تحقیقات و منابع انسانی دارد که همه در کنار یکدیگر جمع شده‌اند.


نیازی ادامه داد: در واقع ما در این مدل یک کالا را به عنوان مبنا تعیین کرده‌ایم و همه ابعاد لازم را پیرامونش جمع کرده‌ایم.  


وی خاطرنشان کرد: تاکنون برای 29 کالای استراتژیک کشور این برنامه، عملیاتی شده و در سال جاری نیز 100 کالای جدید به این تعداد اضافه خواهد شد.


گفتنی است پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن ۱۱/۱۰ نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، غرفه ۵۶۰ پذیرای بازدیدکنندگان، متخصصان، کارشناسان و اصحاب رسانه است.

تعداد بازدید : ۲۸۲      تاریخ: 1402/02/30

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت