• معاون وزیر نفت با حضور در پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خبر داد:
  • حمایت کامل وزارت نفت از دانش‌بنیان‌ها/ تامین نیازهای فناورانه وزارت نفت متکی به دانش‌بنیان‌های ایرانی است

  • ۱۵:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت با اشاره به حمایت کامل این وزارتخانه از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور گفت: ما از هیچ اقدامی برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها دریغ نمی‌کنیم. وزارت نفت در تلاش است تا صنعت نفت را به یک صنعت فناور با تکنولوژی‌های روز تبدیل کند. تکیه مجموعه وزارت نفت برای تامین تجهیزات مورد نیاز خود از واردات به سمت تامین داخلی به کمک دانش‌بنیان‌ها پیش رفته و از حدود 20 درصد به بیش از 70 درصد در شرایط فعلی رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، وحیدرضا زیدی فرد، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، در حاشیه بازدید از پاویون این شهرک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرک اظهار کرد: صنعت نفت به عنوان محور توسعه صنعتی کشور، همت خود را در دوره جدید بر حمایت کامل از ساختارهای دانش‌بنیان کشور به ویژه شهرک علمی و تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در آن گذاشته است.  


وی افزود: شناسایی شرکت‌های توانمند و کمک به حضور آن‌ها در لیست تامین کنندگان وزارت نفت یا تسهیل ارتباط موثر این شرکت‌ها با متقاضیان فناوری در این صنعت بر مبنای نیاز آن‌ها از جمله برنامه‌های حمایتی وزارت نفت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است. این وزارتخانه بر مبنای نیاز شرکت‌ها، به تامین این نیاز کمک می‌کند و با فراهم کردن امکان پرداخت تسهیلات یا موارد اینچنینی در تلاش است تا حمایت کاملی از اکوسیستم فناوری و نوآوری داشته باشد. 


معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت خاطرنشان کرد: ما از هیچ اقدامی برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها دریغ نمی‌کنیم. وزارت نفت در تلاش است تا صنعت نفت را به یک صنعت فناور با تکنولوژی‌های روز تبدیل کند. آن جایی که شرکت‌های دانش‌بنیان هم از پایه فناوری برخوردار هستند، تاکنون کمک‌های بسیاری در این راستا به ما کرده‌اند و در کمک گرفتن ما از آن‌ها نیز ادامه خواهد یافت. 


زیدی فرد افزود: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیانی که در دوره جدید وزارت نفت با این وزارتخانه همکاری می‌کنند، نسبت به گذشته سه برابر شده است که این خود نشان از افزایش نقش شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در این حوزه دارد. 


وی گفت: تکیه مجموعه وزارت نفت برای تامین تجهیزات مورد نیاز خود از واردات به سمت تامین داخلی به کمک دانش‌بنیان‌ها پیش رفته و از حدود 20 درصد در گذشته، به بیش از 70 درصد در شرایط فعلی رسیده است بنابراین می‌توان گفت تکیه ما برای تامین تجهیزات مورد نیاز خود، به صنایع داخلی به ویژه شرکت‌های دانش بنیان رسیده است. 


گفتنی است پاویون این شهرک از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن ۱۱/۱۰ نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، غرفه ۵۶۰ پذیرای بازدیدکنندگان، متخصصان، کارشناسان و اصحاب رسانه است.

تعداد بازدید : ۲۴۷      تاریخ: 1402/02/29

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت