• مدیر راهبرد و زیرساخت توسعه محصول، فناوری و نوآوری گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس خبر داد:
  • بومی‌سازی 90 درصدی کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی با کمک دانش‌بنیان‌ها

  • ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۸
مدیر راهبرد و زیرساخت توسعه محصول، فناوری و نوآوری گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس از بومی‌سازی 90 درصدی کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی با کمک دانش‌بنیان‌ها خبر داد و گفت: بومی‌سازی و توسعه دانش فنی فرآیندی نقطه مغفول این حوزه است که هلدینگ خلیج فارس برای حل آن به کمک دانش‌بنیان‌ها برنامه جدی دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، فوزیه مروت، مدیر راهبرد و زیرساخت توسعه محصول، فناوری و نوآوری گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، در حاشیه بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ضمن ابراز خرسندی از حضور در این پاویون اظهار کرد: با افتخار می‌گویم ما با استفاده از ظرفیت اکوسیستم فناوری و نوآوری داخل کشور موفق شدیم بالغ بر 90 درصد از کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی را بومی‌سازی کنیم.


وی افزود: همچنین بیش از 70 درصد تجهیزات دوار، ثابت و ابزار دقیق صنعت پتروشیمی نیز داخلی سازی شده است. این مهم این نشان از بهره‌وری بالای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حاضر در کشور دارد. 


بومی‌سازی دانش فنی فرآیندی؛ نقطه مغفول مانده صنعت پتروشیمی 
وی افزود: تنها جایی که به نظر من مغفول مانده، بحث بومی‌سازی و توسعه دانش فنی فرآیندی است. از آنجا که هلدینگ خلیج فارس برای ورود ویژه به این حوزه برنامه‌ریزی کرده است، صحبت‌های اصلی در جلسه با مسئولان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و در حاشیه نمایشگاه نفت انجام شد. امیدواریم در آینده نزدیک صنعت پتروشیمی کاملا بومی در کشور داشته باشیم. 


گفتنی است پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن ۱۱/۱۰ نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، غرفه ۵۶۰ پذیرای بازدیدکنندگان، متخصصان، کارشناسان و اصحاب محترم رسانه است.

تعداد بازدید : ۳۲۵      تاریخ: 1402/02/28

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت