ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت


در دیدار روسای پارک‌های علم و فناوری با وزیر امور خارجه؛

گزارش فعالیت‌های بین‌المللی شهرک به دکتر ظریف ارائه شد

دیدار روسای پارک‌های علم و فناوری با وزیر امور خارجه، با هدف همکاری هر چه بیشتر وزارت امور خارجه و پارک‌های علم و فناوری در حوزه دیپلماسی اقتصادی و تسهیل شرایط تجارت برای این شرکت‌ها برگزار شد.
گزارش فعالیت‌های بین‌المللی شهرک به دکتر ظریف ارائه شد

 

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار اظهار کرد: پارک‌های علم و فناوری می‌توانند فضا را برای نخبگان ایرانی به گونه‌ای فراهم کنند که فراتر از حوزه نظری وارد حوزه عملی و تولید شوند. همین روش در دانشگاه‌های خارج از کشور اعمال می‌شود تا از این طریق، توان اقتصادی آن دانشگاه تقویت شود و دانشجو احساس مفید بودن کند.

دکتر محمد جواد ظریف با بیان اینکه یکی از مزیت‌های پارک‌های علم و فناوری، توسعه علم و صنعت در کشور است، تصریح کرد: علاوه بر این، پارک‌ها می‌توانند نیروی کارآمد کشور را رشد داده و موجب کاهش مهاجرت نخبگان شوند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه شرایط کنونی اقتصادی کشور، مزیت حوزه‌های دانش‌بنیان را بسیار بالا برده است، افزود: امکان افزایش صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان در شرایط فعلی، امکانی ویژه محسوب می‌شود. در سفرهای خارجی پیش از دوران کرونا که با حضور هیات‌های اقتصادی انجام می‌شد، بیشترین توفیق در انعقاد قرارداد فروش محصولات، با شرکت‌های دانش‌بنیان بود که این ویژگی مهم و قابل توجه این شرکت‌هاست.

وی با بیان اینکه با لغو تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، ایران می‌تواند قطب علم و فناوری در منطقه باشد، ادامه داد: سیاست ما در وزارت امور خارجه، خدمت به اقتصاد کشور است تا سیاست خارجی هم باری بر دوش اقتصاد کشور اضافه نکند و در این راستا ورود به حوزه اقتصادی یک ضرورت محسوب می‌شود.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های بین‌المللی این شهرک اظهار کرد: عضویت در هیات مدیره انجمن جهانی پارک‌های علمی و مناطق نوآوری، عضویت در هیات مدیره انجمن پارک‌های آسیا و عضویت در هیات مدیره انجمن جهانی شهرهای فناوری از جمله ارتباطات مناسب این شهرک در بخش بین‌الملل است.

دکتر جعفر قیصری افزود: در مدت بیش از 25 سال فعالیت توانسته‌ایم با مراکز جهانی مهمی از جمله بانک توسعه اسلامی، یونسکو، مرکز مبادلات علمی فناوری چین، پارک فناوری چونگنام کره جنوبی، پارک فناوری آتلانپل فرانسه و انجمن پارک‌های فناوری اسپانیا تفاهم‌نامه همکاری امضا کنیم.

وی اخذ جایزه 100هزار دلاری بانک توسعه اسلامی در حوزه علوم و فناوری سال 2010، کسب 12 دوره جایزه انجمن آسیایی پارک‌های علمی توسط شرکت‌های فناور از سال‌های 2006 تا 2019 و اولین عضو ایرانی انجمن جهانی پارک‌های علمی و مناطق نوآوری و سه دوره ریاست بخش آسیای غربی را از جمله دستاوردهای مهم این شهرک در حوزه بین المللی دانست.

قیصری به برگزاری سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نواوری در سال 97 اشاره و ادامه داد: حضور بیش از 550 نفر از 50 کشور جهان در اصفهان توانست یک فرصت دیپلماسی فرهنگی مناسبی برای کشور باشد.

در این دیدار دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری و دکتر مهدی کشمیری مدیرکل فناوری وزارت علوم، دکتر رسول مهاجر معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه و روسای چند پارک علم و فناوری کشور حضور داشتند و به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 1420     تاریخ: 1399/11/29
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal