ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر


در نشست مشترک اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی با رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان؛

سرای دانش بنیان در اصفهان ایجاد می‌شود

در نشست مشترک اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی با رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، بر ضرورت ایجاد سرای دانش بنیان و صندوق حمایت از این شرکت‌ها تاکید شد.
سرای دانش بنیان در اصفهان ایجاد می‌شود

 

در نشست مشترک اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی با رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، بر ضرورت ایجاد سرای دانش بنیان و صندوق حمایت از این شرکت‌ها تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری، حضور عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان در هیات امنای شهرک را در پیگیری درخواست‌های شرکت‌های دانش بنیان در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان و اصلاح قوانین و رویه‌های موجود موثر دانست و گفت: اصفهان در توسعه فناوری کشور می‌تواند نقش کلیدی داشته باشد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان همکاری شرکت‌های دانش بنیان با صاحبان صنایع را در رشد اقتصاد دانش بنیان موثر دانست و افزود: توسعه بازار و فروش محصولات شرکت‌های دانش بنیان، استراتژی جدید شهرک است.

وی با بیان اینکه برخی از شرکت‌های تولیدی، مهندسی و طراح در ارایه محصولات خود در بازارهای هدف به خوبی عمل نمی‌کنند، تصریح کرد: از پتانسیل‌های موجود در اتاق بازرگانی برای معرفی محصولات فناورانه به بازرگانان می‌توان استفاده کرد.

قیصری رجوع به بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت و سرمایه‌گذاری این بخش در ایجاد پارک‌های علم و فناوری را از دیگر برنامه‌های شهرک دانست و از 5/3 برابر بودن سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نسبت به بخش دولتی در شهرک علمی و تحقیقاتی استان به دلیل فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم خبر داد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر را از دیگر فرصت‌های پیش روی بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه‌گذاری ریسک پذیر در اصفهان دانست و گفت: معرفی محصولات فناورانه به هیات‌های خارجی و ایجاد بستر لازم در زمینه آموزش و مشاوره در حوزه توسعه صادرات و فروش از دیگر محورهای همکاری مشترک شهرک و اتاق بازرگانی است.

علی کرباسی‌زاده، مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز تعامل اتاق بازرگانی با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را در کمک به بازارسازی و تجاری سازی شرکت های دانش بنیان مهم دانست و ضمن تبیین فعالیت‌های مرکز توسعه کسب و کار اتاق اصفهان گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی می‌تواند از پتانسیل‌های ایجاد شده در این مرکز استفاده کند.

وی در ادامه پیشنهاد راه‌اندازی مرکز بورس ایده، بازارسازی و جذب سرمایه‌گذار در قالب جلسات مستمر با تعامل اتاق و شهرک را به منظور معرفی پروژه‌های فناورانه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که به بازار نزدیک است، به سرمایه‌گذاران و صاحبان طرح‌ها ارایه کرد.

در ابتدای این نشست حمیدرضا قلمکاری، با اشاره به رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص تاکید بر اقتصاد دانش بنیان گفت: امروزه جنگ دانش در بین کشورهای دنیا به یک ابزار دیپلماسی تبدیل شده و خوشبختانه در کشور ما نیز شاهد فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم در این زمینه و اجرایی شدن مواد قانونی درخصوص حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و اقدامات عملیاتی برای بروز در سطح دیپلماسی سیاسی کشور هستیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: از سوی دیگر، مطابق با سیاست‌های کلی اصل 44 و قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، اتاق بازرگانی پناهگاهی امن برای شرکت‌های دانش‌بنیان بوده و می‌توان از پتانسیل‌های موجود در پارلمان بخش خصوصی برای تعامل با شهرک علمی و تحقیقاتی و فراتر از آن، پارک های علم و فناوری دنیا استفاده کرد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان، همراستا کردن ظرفیت‌های موجود در شهرک علمی و تحقیقاتی و اتاق بازرگانی، تعیین استراتژی و مشخص کردن اهداف عالی را منجر به حصول نتیجه بهتر دانست.

قلمکاری با ابراز خرسندی از بستر قانونی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تصریح کرد: با این توصیف، این بسترها به اصلاحیه در مواردی چون حمایت های بیمه‌ای، گمرکی و مالیاتی نیاز دارد.

وی راه اندازی صندوق حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را مهمترین نیاز این نوع شرکت‌ها دانست و از اعلام آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای کمک به ایجاد سرای دانش بنیان با تعامل شهرک علمی تحقیقاتی خبر داد و گفت: اتاق می‌تواند در راستای اصلاح قوانین مربوط به این شرکت‌ها اقدام کند.

سید رسول رنجبران، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان تشکیل کارگروهی برای ارزیابی وضعیت موجود در سنجش نقاط قوت و ضعف شهرک و اتاق بازرگانی برای تعریف فصل مشترک همکاری‌های فی مابین، تبیین برنامه‌های پیش بینی شده اتاق بازرگانی و شهرک در قالب برگزاری همایش برای فعالان اقتصادی و شرکت‌های دانش بنیان، ایجاد کنسرسیوم‌های قدرتمند بین شرکت‌های دانش بنیان موجود در شهرک علمی و تحقیقاتی و تشکیل صندوقی برای کمک‌های عاجل و کوتاه مدت به شرکت‌های مختلف از جمله شرکت‌های دانش بنیان دچار مشکل را از موارد همکاری اتاق بازرگانی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی بیان کرد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 1672     تاریخ: 1398/09/09
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal