ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ شنبه ۲۷ دي
روش جدید رولینگ جایگزین روش‌های سنتی ایجاد رزوه
/فناوری/
روش جدید رولینگ جایگزین روش‌های سنتی ایجاد رزوه

شرکت فرم نورد اصفهان، از شرکت‌های مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان توانسته است با جایگزینی روش‌های جدید رولینگ ایجاد رزوه به جای روش‌های سنتی، نام ایران را در زمره کشورهای دارای این فناوری قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، یکی از روش‌های تولید رزوه یا بطور کلی قطعاتی که دارای شیارهای مارپیچ است، عملیات Thread Rolling است. در این روش، هیچ گونه براده‌برداری از سطح قطعه کار صورت نمی‌گیرد و طی فرآیند فرم‌دهی سرد با ایجاد یک فشار یکنواخت و منظم توسط غلطک‌های فرم دهنده، رزوه مورد نظر ایجاد می‌شود.

در تولید رزوه بوسیله ماشین‌های تراش معمولی، در بافت فلزات گسستگی ایجاد می‌شود که این عمل صرف وقت و انرژی زیاد و کاهش کیفیت محصولات تولیدی را به همراه خواهد داشت. این در حالی است که ماشین‌های رولینگ شرکت فرم نورد با بکارگیری نیروی کار ساده به جای نیروی کار ماهر و ابزار گران قیمت و پرهزینه می‌توانند محصولاتی با سرعت، کیفیت و راندمان بالاتر تولید کنند.

شرکت فرم نورد اصفهان دستگاه‌های پیشرفته رزوه پیچ رولینگ خود را با نام تجاری نامیرا و در سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک راهی بازار کرده است. این دستگاه‌ها توانایی تولید انواع رزوه بر روی مقاطع مختلف فلزی در ابعاد و اندازه‌های متفاوت را دارند که این کار با تعویض غلطک‌های فرم دهنده امکان پذیر خواهد بود.

شرکت فرم نورد اصفهان در راستای بومی‌سازی فناوری‌های پیشرفته از سال 1372 اقدام به طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی با نام تجاری نامیرا کرده است. این واحد صنعتی همچنین تا کنون موفق به اخذ چهارگواهی نامه ثبت اختراع در ساخت دستگاه های تولید پیچ و رزوه به روش رولینگ , Thread Rolling شده است و هم‌اکنون در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک شرکت دانش بنیان مشغول به فعالیت است.

از جمله مهمترین محصولات شرکت فرم نورد می‌توان به انواع ماشینهای رولینگ پیچ نامیرا، ماشین مخصوص تراش مفتول آجدار، ماشینهای رولینگ پیچ مخصوص قالب بتن و ماشینهای رولینگ رزوه لوله‌های آب و گاز اشاره کرد.

لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal