ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير
ارائه خدمات پوشش دهی با استفاده از دستگاه‌ها و روش‌های مدرن
توسط فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان؛
ارائه خدمات پوشش دهی با استفاده از دستگاه‌ها و روش‌های مدرن

ارائه خدمات مدرن پوشش دهی به روش HP/HVOF که یکی از زیر شاخه‌های مدرن پاشش حرارتی در جهان به شمار می‌رود توسط شرکت بهبود صنعت مهان، محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، فرآیند HP/HVOF یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های پاششی است که داخل جت گازی ایجاد شده و با استفاده از موج انفجار در محفظه احتراق داخلی خود قادر است پودرهای مقاوم به سایش و خوردگی را با سرعت حدود 1200 تا 1500 متر بر ثانیه (تقریباً پنج برابر سرعت صوت) بر روی سطوح قطعات مورد نظر اعمال کند.

انرژی حاصل از این واکنش، بر روی سطوح به صورت حرارت و افزایش فشار از تفنگ تخلیه می‌شود که باعث ذوب شدن پودر و سرعت دادن به ذرات پودر می‌شود. پس از تثبیت شرایط انفجاری، پودر با یک نرخ کنترل شده به همراه یک گاز خنثی مثل نیتروژن یا آرگون که نقش حامل پودر را دارد توسط یک دستگاه تزریق پودر وارد تفنگ شده و به همراه گازهای محترقه در اثر انفجارهای مداوم شتاب می‌گیرد و به سرعت لازم می‌رسد.

این ذرات شتاب داده شده در زمانی بسیار کوتاه به سطح مقابل که در یک فاصله بهینه قرار دارد می‌رسند و با در نظر گرفتن شرایط دمایی و فشار، روی سطح قطعه می‌چسبند و لایه‌ای مقاوم ایجاد می‌کند. HP/HVOF فرآیندی است که در آن از سرعت بالای اشتعال مخلوط یک سوخت مایع (کروسن) و اکسیژن در یک فشار بالا در کنار طراحی بی‌نظیر تفنگ آن برای پوشش‌دهی با کیفیت و کارایی بالاتر بهره گرفته می‌شود.

این شرکت علاوه بر خدمات پوشش‌دهی به روش پاشش حرارتی در زمینه‌های تعمیر و مهندسی معکوس تجهیزات، ارائه انواع پوشش‌های فلزی، سرامیکی، سرمتی و سوپرآلیاژی مقاوم در برابر سایش و خوردگی و ارائه خدمات سختکاری سطحی ( cladding و نیتراسیون پلاسمایی ) نیز فعال است.

واحد تحقیق و توسعه بهبود صنعت مهان از سال 1395 و همزمان با تاسیس این شرکت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مشغول به توسعه و بروزرسانی محصولات خود بوده است و درحال حاضر ارائه خدمات نوین پوشش‌دهی در این مجموعه منجر به بومی‌سازی محصولات وارداتی، تولید محصولات با کیفیت‌تر و به طبع آن جلوگیری از خروج ارز شده است. این فرآیند باعث شده تا بخش عمده صنعتگران دولتی و خصوصی کشور به همکاری با این شرکت بپردازند.

 
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal