ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين


/رویداد/

برگزاری فستیوال نوآوری صنعت سنگ در تیر ماه 98

شرکت سنجش و دانش آیریک از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان مجری برگزاری رویدادی با عنوان فستیوال نوآوری در صنعت سنگ است.
برگزاری فستیوال نوآوری صنعت سنگ در تیر ماه 98

شرکت سنجش و دانش آیریک از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان مجری برگزاری رویدادی با عنوان فستیوال نوآوری در صنعت سنگ است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، متولی این رویداد مرکز فنبازار ملی ایران است و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان (معاونت صنایع کوچک) در تیرماه 98 برگزار خواهد شد.

هدف از این رویداد ایجاد پل ارتباطی میان طراحان و ایده‌پردازان (عرضه‌کنندگان فناوری و محصول) با سرمایه‌گذاران (تقاضا کنندگان فناوری و محصول) است.

نوآوری و افزایش بهره‌وری در استخراج سنگ (استخراج از اعماق معادن سنگ بدون تخریب در سطح رویی‌ معدن و تجهیزات مربوط به استخراج و ...)، فناوری‌های نوین در راستای افزایش بهره‌وری در تولید سنگ (بهینه کردن مواد مصرفی ماشین‌آلات شامل لقمه‌های سنباده، جایگزین پرکننده‌های ماستیک و ....)، ماشین‌آلات خط تولید و بسته‌بندی (اسکنر، روش‌های سورتینگ سنگ، خشک‌کن بهینه و سریع، سفارش‌گیری آنلاین و ....)، روش‌های نوین بازیافت پسماند و رفع چالش‌های زیست‌محیطی آن (بازیابی پسماند شامل گل سنگ، ضایعات سنگ، استحصال مواد با ارزش افزوده مانند الماس و ...)، اتوماسیون خط تولید (ماشین‌آلات اتوماتیک، انبارداری هوشمند و ...) و سنگ‌های تزئینی از جمله محورهای این رویداد است.

در این فستیوال، طرح‌ها و اختراعات حائز شرایط پس از طی کردن فرآیند ارزیابی و انتخاب در روز برگزاری فستیوال به مخاطبان و سرمایه‌گذاران معرفی شده و زمینه تعامل بین طرفین با برگزاری جلسات رو در رو (B2(B فراهم می‌شود.

بیشتر سرمایه‌گذاران دعوت شده در این فستیوال از صاحبان صنعت سنگ بوده و تولیدکنندگان در این حوزه ( از استخراج سنگ تا فرآوری) را شامل می‌شود.

وجود مشاوره کسب و کار در کنار صاحب فناوری، وجود اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان مشاور علمی بر روی طرح‌ها، برگزاری دوره آموزشی برای طرح‌های منتخب به جهت افزایش جذابیت طرح هنگام ارائه به سرمایه‌گذاران، وجود تسهیلات برای تکمیل مستندات جهت ارائه و معرفی طرح به سرمایه‌گذاران و صنعتگران، امکان تجاری‌سازی طرح از طریق سرمایه‌گذاری مشترک، اعطای لیسانس و یا فروش مالکیت معنوی، امکان رشد و توسعه تولید از طریق ایجاد همکاری مشترک و استفاده از توانمندی مدیریتی و تولیدی صنعتگران، توسعه بازار محصول با استفاده از ظرفیت و تجربه سرمایه‌گذاران/صنعتگران در بازار، استفاده از توانمندی مدیریتی و تولیدی در همکاری‌های مشترک برای توسعه و ارتقای محصول و امکان حضور در نشست‌های رو در رو (B2B) از جمله مزایای رویداد برای صاحبان ایده و فناوران است.

رفع نیاز فناورانه و مشکلات موجود در صنعت از طریق ارائه طرح‌ها و محصولات جدید، رصد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در فناوری‌های ارائه شده، امکان برگزاری جلسات مذاکره با طرح‌های مختلف جهت انتخاب بهینه، استفاده از ظرفیت فناوران جهت کاهش ریسک هزینه تحقیق و توسعه، وجود مشاوران علمی جهت صحه‌گذاری بر عملیاتی بودن راهکارهای پیشنهادی و کاهش دغدغه‌های صنعتگران در افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید از جمله مزایای رویداد برای صنعتگران و سرمایه‌گذاران است.

طراحان و نوآوران حقیقی و حقوقی که تمایل به حضور در این فستیوال را دارند، می‌توانند فرم ارائه طرح را از سایت www.sdiric.ir/stonefestival دریافت کرده و پس از تکمیل تا تاریخ 10 خرداد ماه 1398 به آدرس پست الکترونیک isfahan@techmart.ir ارسال کنند.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 649     تاریخ: 1398/02/24
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal