ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير
شتابدهنده خطی، روی خط پزشکی ایران قرار گرفت
در سالروز ملی فناوری هسته‌ای؛
شتابدهنده خطی، روی خط پزشکی ایران قرار گرفت

مرحله پیش راه‌اندازی دستگاه شتابدهنده خطی پزشکی امید که توسط شرکت بهیار صنعت سپاهان طراحی و ساخته شده است، در روز ملی فناوری هسته‌ای آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای، 114 فناوری مربوط به صنعت هسته‌ای از جمله دستگاه شتابدهنده خطی پزشکی امید 6MV که توسط شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شده است، توسط دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، راه‌اندازی شد.

تولید پرتو x با انرژی فوتون یا الکترون در حد چند میلیون الکترون ولت، شتاب دادن به الکترون‌ها از طریق اعمال موج رادیویی (RF) متناوب، افزایش سرعت آن‌ها تا نزدیک سرعت نور و افزایش انرژی آن‌ها در حد چند MeV از جمله خصوصیات دستگاه شتابندهنده خطی است.

شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان از سال 1378 تاکنون توانسته بیش از 30 نوع محصول مختلف را در زمینه تجهیزات پیشرفته پزشکی و غیر پزشکی تولید کند.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ایجاد و بهره‌برداری از مراکز رشد و پارک‌‌های علم و فناوری وابسته به خود توانسته است با نقش‌آفرینی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رشد و توسعه بیش از 500 واحد فناور، قدم‌های موثری را در راه توسعه اقتصادی کشور بردارد.

 
 
 
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal