• رفع نیازهای محیط زیستی فولادمبارکه اصفهان توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

  • ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
کارشناس پارک تخصصی امنیت غذایی، آب و محیط زیست در خصوص «نشست تخصصی فعالان محیط زیست» اظهار کرد: به همراه اعضای کنسرسیوم تخصصی مراکز علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست در این نشست حضور داشتیم که به مباحث محیط‌زیستی فولادمبارکه پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، محمدرضا شیر محمدی افزود: فضای سبز ایجاد شده در فولادمبارکه و آب مصرفی در فولاد و میزان بازچرخانی و استفاده از آب رودخانه مباحث مطرح شده در این نشست بود و بازدید از تصفیه‌خانه و سایر مکان‌ها انجام شد.

وی با اشاره به اینکه نیازها و معضلات فولاد مبارکه در حوزه محیط زیست بیان شد، تصریح کرد: با دریافت نیازها و بر اساس توانمندی شرکت‌های مستقر در پارک تخصصی امنیت غذایی، آب و محیط زیست مقرر شد که برای رفع آنها چاره‌اندیشی شود.

شیرمحمدی ادامه داد: همچنین مقرر شد به صورت طرح‌های تحقیقاتی و یا به صورت مستقیم تعامل بین شرکت‌ها و فولاد مبارکه شکل گیرد و نیازهای مربوطه مرتفع شود.

کارشناس پارک تخصصی امنیت غذایی، آب و محیط زیست در خصوص بحث نقش آلایندگی فولاد مبارکه اصفهان، گفت: اطلاعات و آماری در راستای آلودگی هوا و آب ارائه شد که فولاد مبارکه اصفهان برای معضل آب از تصفیه‌خانه و طرح توسعه آن و خرید پساب بیشتر استفاده می‌کنند و برای معضل آلودگی هوا از مباحث تکنولوژی‌های جدید و غبارگیرها بهره‌مند می‌شوند.

تعداد بازدید : ۱۴۴      تاریخ: 1401/03/28

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت