• رئیس جمهور در شورای اداری استان اصفهان:
  • مشاهده ظرفیت‌های علم و فناوری اصفهان در دو روز کم است/ اصفهان قطب علم و فناوری

  • ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
همزمان با بیست و پنجمین سفر استانی ریاست جمهوری به اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان با اشاره به بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و مقایسه آن با سایر استان‌ها اظهار کرد: یکی از بخش‌های مهم در استان اصفهان ظرفیت‌های علم و فناوری آن است و علاوه بر اینکه اصفهان را قطب صنعتی، کشاورزی و گردشگری می‌دانند، به نظرم یکی از قطب‌های مهم علم و فناوری و تحقیقاتی کشور است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، وی ادامه داد: اعداد و ارقام و ظرفیت‌های مشاهده شده در علم و فناوری  نیاز به بازدید چند روزه داره که چه کارهای بزرگی انجام شده است و کمک کننده به مسائل است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تمام مقدمات برای تبدیل اصفهان به قطب علم و فناوری فراهم است، گفت: بنای دولت بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است و صرف منابع در این زمینه را نه هزینه، بلکه نوعی سرمایه‌گذاری پربار می‌دانم.

وی خاطر نشان کرد: باید دانایی به توانایی و در نتیجه به اقتصاد و سفره مردم ضمیمه شود که این دانش در استان اصفهان وجود دارد و زمینه این کارهای تحقیقاتی به طور کامل در این استان بسیار است تا نه تنها استان بلکه کشور بهره‌مند شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: دانشمندان و محققان ما در این پارک‌های علم و فناوری و شرکت هواپیماسازی حضور دارند و کارهای بزرگی را انجام دادند که در واقع پشتوانه علمی و کارهای فناورانه کشور هستند و از هسا خواستار ساخت هواپیمایی با 72 سرنشین شدم.

همچنین رئیس جمهور در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و حضور در جمع 57 شرکت دانش بنیان بیان کردند که من به این مجموعه و شرکت ها افتخار می‌کنم.

تعداد بازدید : ۲۱۰      تاریخ: 1401/03/27

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت