• رونمایی از پنج فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان توسط وزیر علوم
  • ساختمان اندیشه (1) به بهره‌برداری رسید

  • ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۴
دستگاه شبیه‌ساز ورزشی ژیروفان، محصول شرکت پایاهیدرولیک جم توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

دستگاه ژیروفان باشگاهی یک دستگاه شبیه ساز ورزشی است که جنبه‌ی سرگرمی هم دارد. کاربر از ناحیه‌ی ساقِ دست و پنجه‌ی پاها روی دستگاه شبیه ساز ورزشی قرار می‌گیرد؛ در این حالت صورت او مقابل صفحه‌ی نمایشگر خواهد بود و می‌تواند با حرکت در دو محور، بازی را هدایت کند.

نحوه‌ی قرارگیری کاربر روی دستگاه شبیه ساز ورزش، شبیه حرکت پلانک است و حرکاتی که در حین بازی انجام می‌دهد، برای چربی‌سوزی مفید هستند. دستگاه ژیروفان، وسیله‌ی بسیار مهیجی است که به طور همزمان ذهن و بدن را درگیر می‌کند. آزادی حرکتِ دستگاه در دو محور و لذت تلاش برای انجامِ بازی‌های ژیروفان، باعث القای هیجان فعالیت فیزیکی به کاربر می‌شود.

دستگاه شبیه‌ساز پیاده‌روی تردفان، محصول شرکت پایاهیدرولیک جم توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

شبیه‌ساز پیاده‌روی «تِرد فان» یک دستگاه شبیه ساز پیاده‌روی با استفاده از تردمیل است؛ که امکان پیاده‌روی در محیط‌های زیبا را در خانه و باشگاه با استفاده از مانیتور برای کاربران تردمیل فراهم می‌کند. برای کسانی که می‌خواهند روزانه، به وسیله‌ی پیاده‌روی، چربی‌سوزی و عضله‌سازی کنند اما ترجیح می‌دهند در فضای بسته بمانند، «تردفان» گزینه‌ی مطلوبی است. فیلم‌های موجود در حافظه‌ی مانیتور تردفان، کاربر را به محیط‌های دلخواهش می‌برد. تجربه‌ی پیاده‌روی در جنگل‌ها، دامنه‌ی کوه‌ها، خیابان‌های ناآشنا و لذت پیاده‌روی را دوچندان می‌کنند.

دستگاه سونوگرافی دامپزشکی، محصول شرکت یکتا صنعت ناجی توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

این دستگاه مخصوص دام‌های سنگین و سبک جهت معاینه و مشاهده تصاویر اندام‌های داخلی و تاندون‌های دام‌ها است. طراحی ارگونومیک دستگاه به گونه‌ای است که در تمام طول روز بدون خستگی و آسیب به سر و گردن دام به بررسی گله‌ها پرداخته شود.

دستگاه آنالایزر ارتعاشی، محصول شرکت دیده‌پرداز صبا توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

دستگاه آنالایز ارتعاشات DPS-DAQ یک دستگاه بلادرنگ و پرتابل برای اندازه‌گیری‌های دقیق ارتعاشات و پردازش‌های بعد از آن است. توسط این دستگاه می‌توان ۸ شتاب‌سنج سه جهته سازگار با آن (شتاب‌سنج شبکه یا شتاب‌سنج مینیاتوری) را به صورت هم‌زمان اندازه‌گیری نمود. لذا این دستگاه، معادل با سه دستگاه ۸ کاناله معمولی از سایر سازندگان می‌باشد.

از جمله کاربردهای اصلی این دستگاه، آنالیز مودال عملیاتی (OMA) و آنالیز تغییر شکل‌های عملیاتی (ODS) است. نرم‌افزار این محصول، خروجی‌های استاندارد مانند UFF و TDM را برای استفاده در نرم‌افزارهای ARTeMIS و MEscope فراهم می‌کند.

دستگاه آنالیز مودال محصول شرکت دیده‌پرداز صبا توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

سنسورهای سری VibNode در واقع یک سیستم کامل و سازگار با استاندارد 10816-ISO برای مانیتورینگ و حفاظت ارتعاشی ماشین‌های دوار هستند.

این نوع سنسور با قابلیت‌های منحصر به فرد مانند اندازه‌گیری شتاب در سه جهت تا سطح g40، نویز کم، توابع پردازشی متنوع و خروجی‌های انعطاف پذیر، کلیه نیازهای ارتعاش‌سنجی را تا پهنای باند 1KHz برآورده می‌کند.

ساختمان اندیشه (1) با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط دکتر زلفی گل، وزیر علوم به بهره‌برداری رسید.

این ساختمان با کاربری استقرار شرکت‌ها و موسسات فناور و دانش بنیان در 3500 مترمربع افتتاح شد.

 

تعداد بازدید : ۷۵۲      تاریخ: 1400/10/14

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت