• دکتر خیرالدین در اختتامیه جشنواره شانزدهم شیخ بهایی:
  • در بازدید از این شهرک شاهد دستاوردهای قابل توجهی بودم

  • ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
مشاور وزیر علوم در امور علمی، تحقیقاتی و فناوری با اشاره به برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی شیخ‌بهایی، اظهار امیدواری کرد که این جشنواره در سال‌های آینده نیز به صورت جدی و مستمر برگزار شود و برندی در حوزه فناوری کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دکتر علی خیرالدین در اختتامیه شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی که ظهر امروز (پنجشنبه-۲۷ آبان ماه) برگزار شد، با اشاره به بازدید خود از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، گفت: در بازدید از این شهرک شاهد دستاوردهای قابل توجهی بودم.

وی افزود: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از سال ۷۲ شکل گرفته و جای خوشحالی دارد اصفهان از آن زمان به این فکر بوده و توانسته این مجموعه بزرگ و فاخر را که در حوزه فناوری در کشور پیشرو است راه اندازی کند، در حالی که هنوز در برخی استان ها پارک علم و فناوری نداریم.

خیرالدین با اشاره به تغییر نام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۸۳، اظهار کرد: در برنامه سوم، چهارم، پنجم و ششم وظایف بسیار سنگینی به عهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه فناوری گذاشته شد، اما تشکیلاتی که بتواند این وظایف را پشتیبانی کند وجود نداشت.

وی با بیان اینکه با شروع به کار دولت جدید، دیدگاه‌های جدیدی در حوزه فناوری مطرح شده است، گفت: پیگیر تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم هستیم، بر این اساس رابطه تعاملی و تکاملی با معاونت فناوری ریاست جمهوری خواهیم داشت و به دنبال این هستیم که وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

مشاور وزیر علوم در امور علمی، تحقیقاتی و فناوری بر فرهنگ سازی در دانشگاه ها به ویژه در حوزه کارآفرینی تاکید کرد و افزود: ایجاد مراکز کاریابی، ایجاد مدرسه اشتغال، راه اندازی اتاق های فکر، کاربردی سازی پژوهش و اقتصاد آموزش عالی از برنامه های درحال پیگیری است.

خیرالدین آمایش فناوری یا همان آمایش آموزش علمی که قبلا مطرح بود را یادآور شد و از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان خواست که به عنوان پیشرو در این زمینه وارد شود و افزود: از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان همچنین درخواست ماموریت گرایی دارم و اینکه در چه حوزه ای قرار است پیشتاز باشد.

وی با بیان اینکه در حال برقراری روابط بین‌الملل در حوزه فناوری هستیم، تصریح کرد: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان باید در این زمینه پیشرو باشد. برای تکمیل زیست بوم فناوری، موزه علوم و فناوری را در اصفهان ایجاد می کنیم. این موزه که نمونه آن در کشورهای پیشرفته دنیا وجود دارد می تواند در ارتباط مردم با فناوری بسیار موثر باشد.

 

تعداد بازدید : ۱۱۸۰      تاریخ: 1400/08/27

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت