ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت


/خبر/

مقام اول در ايده بازار نساجي توسط شركت دانش بنيان شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان

مقام اول در ايده بازار نساجي توسط شركت دانش بنيان شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان

شركت دارو رنگ آيريس مستقر در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان موفق شد با ايده عرضه منسوجات پزشكي از طريق توليد پوشاك عمل شده با گياهان دارويي براي درمان برخي بيماري‌ها در ايده بازار نمايشگاه بين‌المللي نساجي اصفهان مقام اول را كسب نمايد.

به گزارش روابط عمومي شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، در مقابل پوشاك متداول كه حاوي مواد مضر براي انسان است، پوشاك حاوي مواد دارويي گياهان علاوه بر داشتن خواص ضد باكتري، مي‌تواند مواد موجود در خود را از طريق تماس با پوست به صورت آهسته رها كند و به بهبودي بيمار كمك كند.

 اين روش مي‌تواند به عنوان يك روش كمك درماني در كنار ساير روش‌هاي درمان براي تسريع آن مطرح شود.

از مزاياي اين روش مي‌توان به سهولت كاربرد براي بيمار نسبت به روش خوراكي (از قبيل احساس تهوع در موقع مصرف برخي داروهاي خوراكي)، نداشتن عوارض جانبي براي بيمار، نداشتن مشكل براي محيط زيست و كمك به حفظ آن در توليد اين نوع پوشاك، قيمت نسبتاً ارزان و در دسترس بودن تعداد زيادي از گياهان دارويي در كشور و همچنين عدم وابستگي به كشورهاي خارجي اشاره كرد.

شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان با هدف توسعه مبتني بر دانايي از طريق ايجاد مراكز رشد و پارك‌هاي علم و فناوري در اصفهان، قطب اقتصادي و صنعتي ايران شكل گرفته است.

اين سازمان با استقرار بيش از 400 شركت دانش بنيان، به عنوان اولين سازمان موسس مراكز رشد و پارك‌هاي علم و فناوري در كشور، تلاش مي‌كند تا با ايجاد بستري مناسب براي توسعه فعاليت‌ شركت‌هاي دانش‌بنيان، زمينه لازم را براي تجاري‌سازي دستاوردهاي آن‌ها و جذب سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي و خارجي فراهم آورد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 1634     تاریخ: 1394/10/29
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal