ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت


در نشست خبری مجازی وزارت علوم مطرح شد:

عملکرد مناسب شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در مقابله با کرونا

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به فعالیت‌های شرکت‌های فناور مستقر در این شهرک در مقابله با ویروس کرونا، بر حمایت از این قشر توانمند برای پیشرفت و ترقی هرجه بیشتر کشور تاکید کرد.
عملکرد مناسب شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در مقابله با کرونا

 

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری عصر امروز در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، با تاکید بر اهمیت حمایت از شرکت‌های فناور گفت: در بحث شیوع ویرس کرونا، شاهد تلاش همه جانبه جوانان کشور برای رفع نیازهای کشور بودیم و قطعا حمایت از این قشر توانمند جامعه می‌تواند کشور را به موفقیت‌های بزرگی برساند.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در ادامه با اشاره به تلاش‌های شرکت‌های فناور مستقر در تامین اقلام مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: از اسفندماه سال گذشته تاکنون با تحول و توسعه خوبی در تولید اقلام پیشگیری، مقابله و تشخیص بیماری کرونا در کشور مواجه بودیم که این امر با نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش بنیان محقق شد.

رئیس این مرکز علم و فناوری افزود: این جهش تولید در بخش‌های مختلف از تجهیزات پزشکی گرفته تا نرم‌افزارها و سامانه‌های آنلاین اتفاق افتاد و جایگاه شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در اقتصاد کشور را بیش از پیش نشان داد.

قیصری با بیان اینکه بسیاری از این محصولات، قابلیت صادرات به خارج کشور در صورت رفع نیاز داخل را دارند، ادامه داد: اگر فرایندهای مربوط به اخذ مجوزها برای این محصولات تسهیل شود به جهش تولید و صادرات آنها کمک بیشتری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته و در ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا، نزدیک به 15 شرکت دانش‌بنیان و واحد فناور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اقدام به تولید محصولاتی مانند مواد ضد عفونی ‌کننده، الکل و ماسک‌ نانو کردند، اضافه کرد: اما در کمتر از یک ماه تعداد این شرکت‌ها 2 برابر شد و در زمان حاضر 30 شرکت فناور و دانش‌بنیان در حال تولید محصولاتی برای مقابله با بیماری کرونا هستند.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه شرکت‌هایی که از ابتدا در این زمینه فعالیت داشتند، ظرفیت‌های خود را تکمیل و مشکلات فناوری و فنی را رفع کردند، گفت: تعدادی از آنها در ابتدای کار برای اخذ مجوزها با مشکلاتی مواجه شده که مسوولان اصفهان پیگیر تسهیل این فرایند و رفع آن شدند.

قیصری افزود: از بین این واحدها، 10 شرکت در زمینه مواد ضدعفونی کننده، پنج شرکت در زمینه تجهیزات بیمارستانی و تنفسی، چهار شرکت در زمینه تولید ماسک، یک شرکت در تولید ابزار تصفیه هوا، یک شرکت در تولید تب‌سنج غیر تماسی، چهار شرکت در تولید دستگاه‌های ضدعفونی کننده، چهار شرکت در سامانه‌های برخط و خدمات فناوری اطلاعات و یک شرکت در راه‌اندازی خط تولید ماسک فعالیت می‌کند.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به ایجاد خط تولید ماسک سه لایه توسط یکی از این شرکت‌ها گفت: تاکنون حدود 20 خط تولید ماسک توسط این شرکت ایجاد شده است و روزانه حدود 150 هزار ماسک تولید می‌کند.

قیصری با بیان اینکه یکی از شرکت‌ها با افزایش 10 برابری ظرفیت تولید، توانست الکل مورد نیاز 6 استان کشور را تامین کند، اظهار کرد: سه شرکت دانش بنیان با هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا محصولات خود را تولید و توزیع می‌کنند.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به تولید دستگاه تب‌سنج غیر تماسی توسط یکی از شرکت‌های فناور اشاره و اضافه کرد: این دستگاه می‌تواند در ورودی اماکن مختلف و ساختمانها قرار گیرد و میزان بدن دمای افراد را از فاصله مناسب اندازه گیری کند.

وی یکی دیگر از محصولات دانش بنیان دیگر اصفهان را سامانه راهکار هوشمندانه تنظیم الکترونیکی بازار (رهتاب) اعلام کرد و گفت: این سامانه به رصد کالا از مرحله توزیع تا فروش می‌پردازد و این اطمینان خاطر را ایجاد می‌کند که کالای مورد نظر به دست مصرف کننده واقعی و با قیمت مناسب رسیده است و در واقع با شفاف سازی، جلوی احتکار را می گیرد.

نشست خبری مجازی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و روسای پارک‌های منتخب علم و فناوری کشور امروز (سه‌شنبه) با محوریت دستاوردهای پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در راستای مقابله با ویروس کرونا برگزار شد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 1837     تاریخ: 1399/04/17
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal