ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت


توسط یونسکو و برای مقابله با کرونا؛

وبینار علم در خدمت توانمندسازی و تقویت منطقه آسیا اقیانوسیه برگزار شد

دفتر یونسکو در جاکارتای اندونزی با همکاری سایر مراکز زیر نظر یونسکو از جمله مرکز آیریس (مرکز توسعه پارکها و مراکز رشد علم و فناوری زیر نظر یونسکو در اصفهان) در اواخر ماه می 2020 وبینار ویژه‌ای با موضوع " بکارگیری علم و دانش در توانمندسازی و تقویت منطقه آسیا اقیانوسیه در مقابله با بیماری کرونا" برگزار کرد.
وبینار علم در خدمت توانمندسازی و تقویت منطقه آسیا اقیانوسیه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با توجه به اینکه دنیای امروز و از جمله منطقه آسیا، اقیانوسیه با چالش جدیدی بواسطه این بیماری روبروست، جهت رویارویی با آن علم، فناوری، مهندسی و نوآوری میتوانند نقش مهمی ایفا کرده و از طریق به اشتراک گذاشتن علم و راه حل‌های نوآورانه بواسطه فناوری اطلاعات و بسیج علوم زیستی، درک جامعه را از این ویروس و اثرات آن بر افراد و محیط زیست بالا ببرد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و مرکز آیریس از جمله سخنرانان در این وبینار بودند که ضمن سخنرانی در خصوص " نقش خانواده علم دردوران کرونا و پس از آن"، تجارب و دستاوردهای این دو مجموعه را در مقابله با کوید 19 با مخاطبین به اشتراک گذاشتند.

بر اساس گزارش ارائه شده توسط این متخصصان، بیش از 400 شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارکهای علم و فناوری ایران بطور مستقیم فعالیت خود را معطوف به تهیه و تولید محصولات مرتبط با مبارزه با کرونا کرده‌اند؛ تهیه کیت‌های تشخیص، تولید محلول و ژل‌های ضد عفونی، تولید انواع ماسک، ساخت دستگاه ونتیلاتور، تب‌سنج حرارتی، تجهیزات بیمارستانی و سایر محصولات از جمله تولیدات این شرکت‌ها در مقابله با کوید 19 بوده است.

دکتر جعفر قیصری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ضمن ارائه آمار و گزارش اقدامات انجام شده، اعلام کرد: اقدامات مذکور منجر به کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور شده و فقط 6 درصد از بیماران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با آمار سایر کشورها نسبتا پایین‌تر بوده‌است.

وی همچنین تجربه خود در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را درخصوص جذب حمایت‌های دولتی و استانی از تولید محصولات مرتبط با پیشگیری و درمان کرونا و کاهش واردات محصولات مربوطه با شرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشت.

در این وبینار بیش از 1500 نفر ثبت نام و بیش از 4000 نفر از کشورهای مختلف از طریق پخش زنده فیس بوک و سایر شبکه‌های مجازی به تماشای سخنرانی‌ها نشستند.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 2454     تاریخ: 1399/03/12
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal