ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد


در جلسه هم‌اندیشی رئیس جمهور با شرکت‌های دانش بنیان مطرح شد:

گزارش فعالیت شرکت‌های فناور شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به رئیس جمهور

جلسه هم‌اندیشی رئیس جمهور اسلامی ایران با روسا و مدیران پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان عصر امروز به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.
گزارش فعالیت شرکت‌های فناور شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به رئیس جمهور

 

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری دراین جلسه که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، با بیان اینکه 30 شرکت فناور مستقر در شهرک در حال حاضر مشغول تولید محصولاتی برای مقابله با کرونا هستند، اظهار کرد: در حال حاضر 10 شرکت در زمینه مواد ضدعفونی کننده، 5 شرکت در زمینه تجهیزات بیمارستانی و تنفسی، 4 شرکت در زمینه تولید ماسک و یک شرکت در زمینه تولید تصفیه هوا فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین یک شرکت در زمینه تولید تب سنج غیر تماسی، 4 شرکت در زمینه دستگاه‌های ضدعفونی کننده، 4 شرکت در زمینه سامانه‌های برخط و خدمات IT و یک شرکت در زمینه خط تولید ماسک فعالیت می‌کنند.

قیصری به ایجاد خط تولید ماسک سه لایه توسط شرکت بهیار صنعت سپاهان اشاره و یادآور شد، در حال حاضر 17 خط تولید توسط این شرکت ایجاد شده است.

رئیس این مرکز علم و فناوری به سامانه راهکار هوشمندانه تنظیم الکترونیکی بازار(رهتاب) توسط شرکت رهتاب 24 اشاره کرد و افزود: با به کارگیری سامانه رهتاب، شناسایی نیازهای گروه‌های متفاوت شهروندان توسط کارگروه تنظیم بازار استان با سهولت و دقت بیشتری صورت می پذیرد و همچنین امکان قیمت‌گذاری یکپارچه و مدیریت قیمت‌ها مقدور خواهد بود.

وی اضافه کرد: با به کارگیری سامانه رهتاب، امکان رصد جریان کالا از بدو ورود به انبارهای تامین کنندگان استان و سپس انبارهای توزیع کنندگان و پذیرندگان فراهم می‌شود و احتکار و یا قاچاق کالا کاهش چشمگیری خواهد یافت.

قیصری با بیان اینکه تولید الکل شرکت زیست فراورده سپاهان افزایش دوبرابری از ابتدای اسفند تا کنون داشته است، گفت: این شرکت توانسته الکل 6 استان کشور را تامین کند.

رئیس جمهور اسلامی ایران نیز در بخشی از سخنان خود با اشاره به سامانه رهتاب گفت: این بسیار خوب است که شرکتی از ابتدای تولید تا وقتی محصول به دست مصرف کننده برسد، این زنجیره را ایجاد و کنترل کند تا توزیع محصولات به صورت عادلانه انجام شود.

دکتر حسن روحانی ادامه داد: تقویت بیش از پیش زنجیره روابط و همکاری دانشگاه، تولید کننده و پارک های علم و فناوری ضروری است و بی تردید این روند به نفع هر سه بخش خواهد بود.

رئیس جمهور، روند شتابان درآمدزایی و اشتغال‌زایی پارک‌های علم و فناوری کشور را بسیار ارزنده خواند و اظهار کرد: از سال 92 تا امروز 19 درصد بر شمار پارک‌های علم و فناوری کشور افزوده شده و همزمان شرکتهای دانش‌بنیان فعال در پارک های علم و فناوری در سال گذشته موفق به کسب درآمد 13 هزار میلیارد تومانی شدند.

در این جلسه دکتر فرامرز هندسی، مدیرعامل شرکت پیام مشرق و سید کمال فیروزه‌ای، مدیرعامل شرکت زیست فرآورده سپاهان، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را همراهی می‌کردند.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 1011     تاریخ: 1399/02/08
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal