ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي


استاندار اصفهان:

ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان شتاب گرفته است

دومین جلسه هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان با حضور استاندار اصفهان و اعضای این هیات در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.
ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان شتاب گرفته است

دومین جلسه هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان با حضور استاندار اصفهان و اعضای این هیات در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، استاندار اصفهان در این جلسه بیان کرد: به منظور تحقق اقتصاد دانایی‌محور به عنوان یکی از اهداف اصلی برنامه‌های توسعه کشور و در راستای دستیابی به اهداف ترسیم شده در سند چشم‌انداز و راهبردها و ضوابط آمایش سرزمین و زمینه‌سازی برای تجمیع و هم‌افزایی عناصر موثر در ایجاد یک جامعه دانایی‌محور، مناطق ویژه علم و فناوری ایجاد می‌شوند.

دکتر عباس رضایی با بیان اینکه خوشبختانه پس از سال‌ها که مسئله ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان مطرح شده بود در حال حاضر مراحل ایجاد آن خوب پیش می‌رود، اظهار کرد: در حال حاضر توانستیم شورای سیاستگذاری و هیات اجرایی این منطقه ویژه را شکل دهیم که در تسریع در ایجاد این منطقه، نقش سازنده‌ای دارند.

وی افزود: به دلیل اینکه هنوز دبیر اجرایی مشخص نشده است از رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان درخواست کردیم به عنوان جانشین دبیر اجرایی، جلسات این هیات را پیگیری و مدیریت کنند.

رضایی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: اصفهان در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی است و امیدواریم بتوانیم منطقه ویژه علم و فناوری را در استان ایجاد کنیم تا به مسایل زیرساختی و کلان این حوزه بپردازد.

وی گفت: جذب و حفظ سرمایههای انسانی خلاق و شایسته و ایجاد اشتغال و ایجاد خوشه‌های صنعتی خدماتی با فناوری برتر، از اهداف مهم تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری در استان‌ اصفهان است.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این جلسه با بیان اینکه رویکرد ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان با رویکرد 250 شرکت دانش بنیان و فناور شکل داده شود، اظهار کرد: اولویت برای این شرکت‌های فناور و دانش بنیان علوم بیوتکنولوژی و هوش مصنوعی است که می‌تواند ارزش افزوده بالایی ایجاد کند.

دکتر جعفر قیصری افزود: همچنین طرح‌های بلند مدتی برای اشتغالزایی دانش آموختگان دانشگاهی تنظیم شده است که می‌تواند در توسعه این شرکت‌های فناور بسیار با اهمیت باشد.

همچنین در این جلسه مقرر شد اعتبار سازمان‌ها در استان اصفهان در جهت ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری سوق داده شود.

 
 

/انتهای پیام

تعداد بازدید: 988     تاریخ: 1398/07/20
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal