ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر


/فناوری/

ساخت اتوکلاو صنعتی توسط فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

شرکت مهندسی تحقیقاتی رافع اصفهان، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت نوع خاصی از اتوکلاو صنعتی (Industrial Autoclave) با برخی مکانیزم‌های ویژه شده است.
ساخت اتوکلاو صنعتی توسط فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

شرکت مهندسی تحقیقاتی رافع اصفهان، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت نوع خاصی از اتوکلاو صنعتی (Industrial Autoclave) با برخی مکانیزم‌های ویژه شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، اتوکلاوهای صنعتی عموماً در ساخت قطعات کامپوزیتی با کیفیت بالا، عملیات حرارتی فلزات در صنایع هوا فضا، شیمیایی، پزشکی و .. مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مهم‌ترین گلوگاه ساخت اتوکلاوهای صنعتی درب آسان بازشو است که باید با سرعت باز و بسته شود و نیز تضمین‌کننده‌ی فشار و یا خلأ محفظه باشد.

حجم 5هزار لیتری، مجهز بودن به درب آسان بازشو (Rapid Door) با جک هیدرولیکی و قابلیت استفاده از خلأ 0.01 تور تا فشار 20 بار و دمای 200 درجه سانتی گراد از جمله ویژگی‌های این دستگاه است، همچنین این اتوکلاو دارای سامانه همرفت در انتها، المنت حرارتی، ریل داخلی و خطوط خلأ است.

تمامی مراحل طراحی تا ساخت این نوع اتوکلاو صنعتی توسط شرکت رافع صورت گرفته و دانش فنی آن کاملاً بومی‌سازی شده است.

در کنار تمام این دست آوردها باید به این نکته توجه کرد که حتی بدون در نظر گرفتن تحریم‌های بین‌المللی و موانع خرید از کشورهای خارجی و هزینه‌ و زمان حمل و نقل، فقط با مقایسه قیمت محصول مشابه خارجی به ازای ساخت هر دستگاه از این اتوکلاو، می‌تواند تا صد و پنجاه هزار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور داشته باشد که با توجه به حساسیت و تعداد قابل توجه نیاز صنایع داخلی کشور به این دستگاه، گام ارزشمندی در راستای منافع اقتصاد ملی و افزایش کیفیت محصولات و خودکفایی صنایع استفاده کننده از این نوع دستگاه بوده است.

شرکت رافع اصفهان، تولید کننده مخازن تحت فشار، Reactor ،Fermenter ،Autoclave، Pilot Plant ،Magnetic Coupling از سال 1383 در قالب شرکت دانش بنیان فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در حال ادامه فعالیت است.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ایجاد و بهره‌برداری از مراکز رشد و پارک‌‌های علم و فناوری وابسته به خود توانسته است با نقش‌آفرینی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رشد و توسعه بیش از 500 واحد فناور، قدم‌های موثری را در راه توسعه اقتصادی کشور بردارد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 312     تاریخ: 1397/10/10
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal