ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت


/فناوری اطلاعات و ارتباطات/

راه‌اندازی سامانه ارائه خدمات رایانش ابری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

شرکت پردازش هوشمند ساینا مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به راه‌اندازی سامانه خدمات رایانش ابری ساینا کلود به آدرس www.sainacloud.ir به‌عنوان یکی از اولین سامانه‌های رایانش ابری یکپارچه در مراکز داده داخلی و خارجی شد.
راه‌اندازی سامانه ارائه خدمات رایانش ابری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

شرکت پردازش هوشمند ساینا مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به راه‌اندازی سامانه خدمات رایانش ابری ساینا کلود به آدرس www.sainacloud.ir به‌عنوان یکی از اولین سامانه‌های رایانش ابری یکپارچه در مراکز داده داخلی و خارجی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در سال‌های اخیر رایانش ابری (Cloud Computing) در حال تبدیل‌شدن به یک فناوری مهم در حوزه‌ی فناوری اطلاعات است به همین دلیل متخصصان این حوزه بر این باورند که رایانش ابری (Cloud Computing)، روش پردازش فرآیندها را در حوزه‌ی فناوری اطلاعات دگرگون خواهد کرد.

هدف اصلی فناوری رایانش ابری (Cloud Computing) میسر ساختن دسترسی به حجم عظیمی از منابع محاسباتی به‌ صورت مجازی‌سازی است .

شرکت پردازش هوشمند ساینا با راه‌اندازی این پروژه به متخصصان حوزه فناوری اطلاعات این اجازه را می‌دهد تا با آخرین فناوری روز دنیا بر روی پلتفرم OpenStack، میزبانی سیستم‌های اطلاعاتی، سرورهای نرم‌افزاری، پردازش‌ها، داده‌های رایانه‌ای و... خود را به سامانه ابری ساینا کلود بسپارند.

هزینه استفاده از این سامانه «پرداخت به ازای استفاده از منابع» است که صرفه‌جویی اقتصادی بسیار زیادی برای کاربران آن به ارمغان می‌آورد.

شرکت پردازش هوشمند ساینا از سال 1390 در مرکز رشد تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر شد و در حال حاضر در پارک علم و فناوری شیخ‌بهایی این شهرک استقرار دارد.

مرکز رشد تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات با همکاری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌ وکارهای نوپای فاوا و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان وظیفه حمایت بیش از 80 شرکت حوزه فاوا را به عهده دارد.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان (istt.ir) با ایجاد و بهره‌برداری از مراکز رشد و پارک‌های فناوری وابسته به خود توانسته است با نقش‌آفرینی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رشد و توسعه بیش از 480 شرکت دانش‌بنیان، قدم‌های مؤثری را در راه توسعه اقتصادی کشور بردارد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 1709     تاریخ: 1396/11/02
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal