ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر


به مناسبت هفته دولت؛

رونمایی از سه محصول دانش بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

در پنجمین روز هفته دولت، توسط استاندار اصفهان سه محصول دانش‌بنیان ساخته شده توسط شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد و نیز چهار طرح عمرانی در این شهرک به بهره‌برداری رسید.
رونمایی از سه محصول دانش بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

در پنجمین روز هفته دولت، توسط استاندار اصفهان سه محصول دانش‌بنیان ساخته شده توسط شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد و نیز چهار طرح عمرانی در این شهرک به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی شرکت بهیار صنعت سپاهان، با نام تجاری پرتوسازان که با بومی‌سازی 100 درصدی در سخت افزار و نرم‌افزار از حیث داشتن لامپ ایکس‌ری ساخت داخل، می‌تواند به عنوان دستگاه صد در صد ایرانی در نوع خود به حساب آید. این دستگاه قابل استفاده در کلیه مبادی ورود و خروج بار در کشور، ورودی ساختمان‌ها، ادارات و مراکز نظامی، تجاری و دولتی و به منظور استفاده در کلیه فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن محلی در داخل کشور است؛ ارزش این فناوری 300میلیارد ریال برآورد شده است.

 

سیستم پردازش گندله‌های فولاد که توسط شرکت دیده‌رایان صنعتی اصفهان طراحی شده است، قابلیت‌هایی نظیر به‌روزرسانی اطلاعات در بازه‌های زمانی 5 دقیقه‌ای، ذخیره اطلاعات، نمایش نمودارهای مختلف از توزیع گندله‌ها، تفکیک گندله‌ها به چهار سایز از قبل تعیین‌شده و تهیه بانک اطلاعاتی از تصاویر گندله‌ها را ایجاد می‌کند.

اندازه گندله‌های تشکیل شده در بخش گندله‌سازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا گندله‌های دارای قطر نامناسب می‌توانند در عملکرد کوره اختلال ایجاد کنند، به همین دلیل، این گندله‌ها قبل از ورود به کوره بایستی از سرند عبور کنند و آن‌هایی که دارای قطر نامناسب هستند به واحد مواد اولیه برگشته و دوباره این فراید را از سر بگیرند. ارزش این فناوری 30 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

لیزرهای حکاکی و پزشکی محصول دیگری است که توسط شرکت نوین لیزر ساخته شده و رونمایی شد.

 

بوسیله این لیزرهای حکاکی و برش می‌توان نقش‌های پیچیده و برش‌های بسیار ظریف را با عمق دلخواه و با دقت و سرعت بالا بر انواع فلزات ایجاد کرد. محصول این نوع برشکاری و حکاکی بسیار دقیق بوده و از دوام بالایی برخوردار است. با این دستگاه می‌توان بر فلزاتی همچون برنج، آهن، آلومنیوم، استیل، طلا و نقره و انواع ورق های نازک را برش داد. این سامانه دارای سیستم کنترل کننده چند محوری بوده که باعث می شود حکاکی با سرعت بالا در راستاهای دلخواه امکان پذیر باشد. ارزش این فناوری نیز 50میلیارد ریال برآورد شده است.

 

همچنین فاز اول کارگاه‌های تجاری‌سازی پارک ابوریحان با زیربنای 1500 مترمربع و ساختمان شرکت‌های فناور فراکوش سپاهان با زیربنای 1650 مترمربع، کنترل توان نوین پویا با زیربنای 630 مترمربع و فناور پویا سپاهان با زیربنای 1080 مترمربع به عنوان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

 

/انتهای پیام

تعداد بازدید: 2262     تاریخ: 1398/06/06
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal