ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر
پره‌های فن هوایی با متریال کامپوزیتی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ساخته شد
/فناوری/
پره‌های  فن هوایی با متریال کامپوزیتی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ساخته شد

پره‌های فن هوایی با متریال کامپوزیتی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، شرکت ستراک طرح اسپادانا، با استفاده از دانش بومی و تخصص دانشمندان خود توانسته است پره‌های فن هوایی کامپوزیتی را جایگزین مشابه آلومینیومی آن کند.

این پره‌ها در مقایسه با قطعات فلزی از طول عمر و مقاومت بیشتری بهره می‌برند و نسبت به فلزات از چگالی و وزن کمتری برخوردارند. جنس و چیدمان لایه‌ها نیز با نرم افزارهای اجزاء محدود تحلیل و نتایج آن‌ها صحت سنجی می‌شود. همه این عوامل باعث شده تا پره‌های کامپوزیتی بازدهی عملکرد بهینه‌تری داشته باشند و انرژی کمتری جهت چرخش پره و هوادهی مصرف کنند.

سرمایه‌گذاری کمتر و سهولت در تولید از جمله دیگر مزایای این محصول است. این پره‌ها با ابزار و ماشین آلات ساده‌تر و در نتیجه هزینه تمام شده کم‌تر به راحتی در دسترس خواهند بود.

شرکت ستراک طرح اسپادانا از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات صنایع هوایی آغاز کرد. این شرکت همچنین با ساخت تجهیزات و مجموعه‌ کمپرسورهای رفت و برگشتی، در جهت ورود با بازار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی گام موثری برداشت و عمده فعالیت‌های خود را در این حوزه متمرکز کرد.

این شرکت در سال 1393 وارد  شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شد. در سال‌های اخیر نیز با استفاده از  روش‌های  مهندسی معکوس،  به ساخت و تولید بخش عمده ای از محصولات مورد نیاز صنایع گوناگون و بومی‌سازی دانش تولیدی این محصولات روی آورده است.

از جمله محصولات شرکت ستراک طرح می‌توان به مجموع‌ های مکانیکی و پنوماتیکی حوزه صنایع هوایی، کمپرسورهای رفت و برگشتی، سیلندرها و پیستون‌های حوزه CNGو اتصالات فلزی، شیرآلات صنعتی، پره‌های کامپوزیتی و آلومینیومی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد.

لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal