ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور


در جلسه مشترک دکتر برومند با شرکت‌های فناور مستقر در شهرک بررسی شد؛

از راهکارهای تسهیل دانش بنیان شدن تا چگونگی حمایت دولت از بخش خصوصی

مدیران شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جلسه‌ای با حضور دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بیان مسائل و دغدغه‌های خود در حوزه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان پرداختند.
از راهکارهای تسهیل دانش بنیان شدن تا چگونگی حمایت دولت از بخش خصوصی

 

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر مسعود برومند در این جلسه با بیان اینکه شرکتی که سرمایه قابل توجهی در حوزه تحقیق و توسعه استفاده کرده است از لحاظ من دانش بنیان است، اظهار کرد: هرچقدر نسبت این هزینه به کل سرمایه‌گذاری شرکت بیشتر باشد آن شرکت باید بیشتر حمایت شود.

وی با بیان اینکه دولت باید در تحقیق و توسعه شرکت‌های خصوصی مشارکت کند، افزود: شرکت‌ها در این خصوص لازم است راهکارها و نظرات خود را در خصوص بهبود این روند ارائه دهند.

برومند با بیان اینکه برای اولین بار حدود 40میلیون یورو بودجه برای دانشگاه‌ها جهت خرید تجهیزات در نظر گرفته شد، ادامه داد: این مسئله تاثیر قابل توجهی در نمایشگاه ساخت ایران دارد.

همچنین مدیران شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به مواردی همچون، سخت شدن ارزیابی‌های دانش بنیان، تسهیل اخذ ضمانتنامه انجام تعهدات برای شرکت‌ها، لزوم بازبینی قانون شرکت‌های دانش‌بنیان، کوتاه بودن عمر مدیریت پارک‌ها و حل موضوع حقوق مالکیت معنوی پایان نامه‌ها جهت استفاده در شرکت‌های فناور اشاره کردند.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 864     تاریخ: 1398/08/25
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal