ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد


همزمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری انجام شد؛

رونمایی از سه دستاورد فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

رونمایی از سه دستاورد فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهانهمزمان با آیین گشایش نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از سه دستاورد فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد.

1397/10/03

همزمان با آیین گشایش نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون پژوهش و فناوری و مسوولان وزارت علوم، از 76 دستاورد پژوهشی و فناوری منتخب مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، مؤسسات تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله سه دستاورد فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، فناوری ساخت کاتررینگ دستگاه تی‌بی‌ام حفاری از شرکت ایده پرداز سپهر که با قرارگرفتن در هد کاتر دستگاه تی بی‌ام جهت حفاری سنگ‌های گرانیتی سخت در انواع تونل‌های آب‌رسانی، مترو و راه‌سازی به کار می‌رود رونمایی شد.

همچنین فناوری نانو پودر آلفا آلومینا از شرکت رایکا صنعت افرند، دومین دستاورد فناوران این شهرک بود که در این نمایشگاه رونمایی شد.

این نانو پودر که به عنوان پرکاربردترین سرامیک اکسیدی در صنایع مختلف محسوب می‌شود، در گرید نانو بسیار پیشرفته بوده و تولید آن بسیار مشکل است.

آلفا آلومینا، فاز پایدار آلومیناست که در دمای 1400 درجه سانتی گراد تشکیل می‌شود، این در حالی است که این ماده در دمای بحرانی 1000 درجه سانتی گراد رشد افراطی دانه پیدا می‌کند، از این رو تولید این ماده با اندازه دانه کمتر از 100 نانومتر بسیار سخت می‌باشد که این شرکت با استفاده از تکنولوژی منحصر بفرد و بهره‌گیری از کمک زینتر تولیدی، موفق به ساخت این پودر با اندازه دانه 80 تا 100 نانومتر به صورت کاملا تک فاز در دمای 1150 شده است.

و نیز دستاورد سومی که از فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد، دستگاه تولید آب از رطوبت هوا (AWG) از شرکت تیام پارسی پاسارگاد بود که با استفاده از تکنولوژی سیستم تبرید و با روش جذبی و غیر جذبی قادر به تولید آب شرب در هر شرایط جوی و با حداقل مصرف انرژی است.

از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به عدم نیاز به تاسیسات انتقال آب، عدم تولید پسماند و دوست‌دار محیط زیست، قابلیت حمل آسان، نگهداری و تعمیرات ساده و ارزان و قابلیت استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر اشاره کرد.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از 3 تا 6 دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 143     تاریخ: 1397/10/03
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal